اولویت های برنامه شرکت مخابرات ایران در حوزه شبکه اعلام شد
 

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران توسعه ظرفيت شبكه انتقال در 20 استان كشور، توسعه و نوسازي شبكه ديتا، ايجاد شبكه Wi‐Fi در سطح استانهاي كشور ، ايجاد زير ساخت تحويل و توزيع محتواي داخلي و آماده سازي سامانه هاي پايش المانهاي شبكه و سرويس را  ازجمله اولویت های برنامه شرکت مخابرات ایران در حوزه شبکه اعلام کرد .

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران مهندس سید مجید صدری با اشاره به  نوسازي و توسعه شبكه ثابت، توسعه شبكه انتقال در 20 استان با ظرفيت قابل استفاده 22 ترابيت بر ثانيه در بيش از 400 سايت از شبكه  صورت گرفته است اظهار داشت :حجم زيادي از سرويسهاي  STM1 ،STM4 ،1G ، STM16، 10G ، STM64 ، را شامل می شود ، اين سرويسها غالبا مورد درخواست اپراتورهاي ثابت و سيار فعال درسطح كشور مي باشند. بيشترين حجم ظرفيت ايجاد شده مربوط به استان تهران با 80 سايت و 7 ترابيت بر ثانيه است .

 

وی با تاکید بر اینکه نوسازي و توسعه شبكه ثابت، ديتاي استانها در دستور كار شركت قرار دارد ، تصریح کرد : اين پروژه که با هدف  افزايش ظرفيت و پهناي باند مورد استفاده كاربران سرويس پرسرعت، بهبود پارامترهاي كيفي و نهايتا بهبود كيفيت تجربه مشتري و سرويس در استانهاي است ،  فاز اول عمليات اجرايي آن در 14 استان كشور آغاز شده است و بيش از 100 ترابيت بر ثانيه ظرفيت شبكه ديتاي شركت  را افزايش مي دهد. بهره برداري از بخشي از اين فاز در استانهاي گلستان، سيستان و بلوچستان ، يزد ، خراسان شمالي ، بوشهر ، كرمانشاه، خوزستان، كردستان و خراسان جنوبي آغاز شد.

 

 مدیرعامل شرکت مخابرات ایران  با اشاره به ايجاد شبكه Wi‐Fi در سطح استانهاي كشور گفت : در ايام نوروز  در اماكن توريستي، تفريحي ، تجاري ، درماني و مذهبي كشور بالغ بر 100 سايت شبكه Wi‐Fi به بهر برداري رسید . 

   

سید مجید صدری  با تاکید بر ايجاد زير ساخت تحويل و توزيع محتواي داخلي و بهبود كيفيت سرويس و كاهش هزينه كاربران اينترنت،اظهار داشت : زيرساخت فني مبادله محتواي داخلي با ظرفيت 200 گيگا بيت بر ثانيه ايجاد شد. از طريق اين بستر در حال حاضر بالغ بر 100 گيگا بيت بر ثانيه محتواي داخلي در سطح استانهاي كشور ، شركت ارتباطات سيار و ديگر اپراتورهاي ثابت و سيار فعال در كشور مبادله مي گردد.

 

وی از آماده سازي سامانه هاي پايش المانهاي شبكه و سرويس و ايجاد سامانه هاي متمركز و يكپارچه در این زمینه  و پايش پارامترهاي كيفي سرويسهاي موجود و آتي در دستور كار شركت خبر داد و گفت :  در اين راستا سامانه آناليز و بهينه سازي سرويس باند پهن بر روي خطوط مسي ، سنجش و سامانه پايش كيفيت سرويس صوت و سامانه مانيتورينگ ،(OSS) پايش كيفيت تجربه مشتري، سيستم پشتيباني عمليات لحظه اي پهناي باند مصرفي استانها بطور كامل مورد بهره برداري قرار گرفت.

 
  روابط عمومی واموربین الملل شرکت مخابرات ایران منبع خبر
    كد خبر 1398
    تاريخ خبر 1397/01/19
  http://www.tci.ir/ لينك مرتبط