رتبه‌بندی بهترین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت کشور در سال 99

اخبار و فناوری های نوین درباره اینترنت پرسرعت

رتبه‌بندی بهترین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت کشور در سال 99

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گزارشی، میزان رضایت کاربران اینترنت را منتشر کرد که براساس آن شرکت‌های شاتل، ایرانسل و ایران‌سولار در فناوری‌های مختلف ارائه شده، بیشترین میزان رضایت‌مندی مشتریان را داشته‌اند.

در جدیدترین گزارش دوره‌ای رگولاتوری که براساس رضایت‌سنجی مشتریان از خدمات ارائه شده از سوی شرکت‌های اینترنتی تهیه شده است، در بخش اینترنت پرسرعت، شرکت شاتل با امتیاز ۱۶.۱۷ جلوتر از دیگر شرکت‌های این حوزه قرار گرفته است.

شرکت‌های های‌وب و آسیاتک در رتبه‌های بعدی قرار دارند که امتیاز آنها بین 14 تا 15 است. در این جدول، شرکت مخابرات ایران با امتیاز حدود ۱۱ در رتبه آخر قرار گرفته است.

Caption
میزان رضایت کاربران از خدمات شرکت‌های اینترنت پرسرعت

در بخش اینترنت بی‌سیم که تنها ۳ شرکت حضور دارند، ایرانسل با امتیاز نزدیک ۱۳ رتبه اول را به خود اختصاص داده و مبین‌نت و فرزانگان پارس در رتبه‌های بعدی هستند. براساس اعلام رگولاتوری این فناوری در کشور، نزدیک ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک دارد.


Caption
میزان رضایت کاربران از خدمات شرکت‌های اینترنت بی‌سیم

در اینترنت ماهواره‌ای نیز شرکت ایران‌سولار توانسته است امتیاز بیشتری نسبت به ۵ شرکت دیگر به دست آورد. امتیاز ایران‌سولار کمتر از ۱۹ است و آرین ماهواره با امتیاز حدود ۱۰.۵ در انتهای جدول قرار دارد.

Caption
میزان رضایت کاربران از خدمات شرکت‌های اینترنت ماهواره‌ای

براساس آمارهای سازمان تنظیم مقررات، تعداد مشترکان پهن‌باند ثابت (X-DSL، FTTX،‌ Wi-Fi، TD-LTE) در پایان شهریور ماه امسال به نزدیک ۹ میلیون و ۴۸۰ هزار مشترک رسیده است که نسبت به پایان سال گذشته رشد حدود ۴۰۰ هزار مشترک داشته است.

با این حال تعداد مشترکان اینترنت ثابت کشور هنوز به پایان سال ۹۷ که بیش از ۱۰ میلیون مشترک بود، نرسیده است. در پایان شهریور ماه امسال ضریب نفوذ اینترنت ثابت، ۱۱.۲۸ درصد بوده است که گرچه به نسبت ابتدای سال با رشد همراه بوده اما همچنان فاصله زیادی با اینترنت همراه دارد.

ضریب نفود اینترنت همراه در کشور براساس اعلام رگولاتوری بیش از ۹۱ درصد است

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.