شاتل و معرفی سرویس های آن

اخبار و فناوری های نوین درباره اینترنت پرسرعت

شاتل و معرفی سرویس های آن

گروه شرکت‌های شاتل (گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل)، بزرگ‌ترین مجموعه‌ی فعال در حوزه‌ی ارایه‌ی خدمات دسترسی به اینترنت و راهکارهای ارتباطی اینترنتی در کشور است که توانسته است طی سال‌های فعالیت خود، خدمات کارسازی را در این حوزه به مشتریان سراسر کشور ارایه کند. شاتل اولین ارایه‌کننده‌ی خدمات +ADSL2 در کشور است.
گروه شرکت‌های شاتل با بیش از ۱۳۰۰ نفر نیروی انسانی متخصص، با گسترش دامنه­‌ی توزیع خدمات خود در استان­‌های مختلف از طریق نزدیک به ۴۰۰ دفتر نمایندگی، یک هزار عامل فروش و بیش از ۲۵۰۰ نفر نیروی انسـانی توانسته است سراسر کشور را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد و بزرگ‌ترین سهم از مشتریان بازار اینترنت و خدمات تکمیلی آن در کشور را به‌ویژه در حوزه‌ی ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت +ADSL2 به خویش اختصاص دهد.

سرویس‌های جدید شاتل با سرعت‌های ۴، ۸ و ۱۶ مگابیت بر ثانیه و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه

پیرو استقبال مشتریان از طرح‌های تشویقی اینترنت پرسرعت شاتل با سرعت‌های بالا و هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه، این شرکت سه سرویس جدید Fairlight 4096، Fairlight 8192 و Fairlight 16384، را به مشتریان معرفی کرد.

این سرویس‌ها با آستانه‌ی مصرف پایین‌تر نسبت به سرویس‌های فعلی و قیمت‌های مناسب‌تر، ویژٰه‌ی مشتریانی‌ست که به استفاده از سرویس‌هایی با سرعت‌های بالاتر و آستانه مصرف ماهانه‌ی پایین‌تر علاقه‌مندند.

هزینه‌ی اشتراک و جزییات این سرویس‌ها را می‌توانید در جدول زیر مطالعه فرمایید.

سرعت سرویس (GB) مجموع آستانه مصرف منصفانه  (GB) ترافیک معادل بین‌الملل (GB) قیمت سرویس (تومان)
۴۰۹۶ ۲۰ ۱۰ ۲۰,۰۰۰
۸۱۹۲ ۲۵ ۱۲.۵ ۲۵,۰۰۰
۱۶۳۸۴ ۴۰ ۲۰ ۴۰,۰۰۰

کاربران می‌توانند این سرویس‌ها را برای دوره‌های سه‌، شش و دوازده ماهه نیز خریداری کنند.آستانه مصرف منصفانه برای دوره‌های بالاتر از یک ماه نیز، مطابق جدول بالا به صورت ماهانه روی سرویس اعمال خواهد شد.

چند نکته درباره این سرویس‌ها:

 • براساس سیاست‌های تشویقی شاتل، مشتریان می‌توانند با پرداخت ۱۰،۰۰۰ تومان در ماه و خرید بسته‌های ترافیک شبانه، در ساعات ۱ تا ۸ بامداد بدون محاسبه ترافیک از سرویس اینترنت خود استفاده کنند. تبادل ترافیک تضمین شده برای این بسته، ۵ گیگابایت ترافیک بین‌الملل و ۲۰ گیگابایت ترافیک ایران است. به سرویس‌هایی که به همراه آنها بسته شبانه خریداری شده باشد، FG و به سرویس‌هایی که این بسته را نداشته باشند، NFG گفته می‌شود.
 • امکان خرید بسته‌ی ترافیک اضافه برای همه‌ی سرویس‌های یاد شده وجود دارد.
 • هزینه‌ی مالیات بر ارزش افزوده به قیمت این سرویس‌ها افزوده می‌شود.
 • خرید این سرویس هم برای مشتریان جدید و هم برای مشتریان فعلی شاتل امکان‌پذیر است.سرویس‌های شاتل

ADSL

 

سرویس‌های خانواده‌ Fair

 

VDSL و FTTC

PTMP

 

ShatelTalk

 

ShatelTalk ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها

 

ShatelTalk خانگی

 

FMCخدمات اینترنت پرسرعت شاتل بر بستر بی‌سیم با استفاده از فناوری PTMP

گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل برای ارایه سرویس به مشتریانی که با محدودیت‌های مخابراتی یا وجود مشکل در زیرساخت‌ها و بستر ارایه خدمات روبه‌رو هستند، سرویس PTMP را ارایه می‌کند.

سرویس PTMP شاتل بر بستر بی‌سیم (Wireless) طراحی شده است و نحوه‌ی انتقال پهنای باند در آن مشابه روش WiFi است. هم‌اینک در هر نقطه از کشور که در محدوده پوشش این خدمات باشد، کاربران می‌توانند سرویس PTMP شاتل را سفارش دهند.

در این روش با توجه به بستر ارایه (ارتباط بی‌سیم) نیازی به خط تلفن و یا سیم وجود ندارد، بر این اساس امکان ارایه سرویس به کاربرانی که به دلیل مشکلاتی همچون بستر نامناسب مخابراتی (خطوط تلفن PCM و فیبر نوری، خرابی خط و …) نمی‌توانند از سرویس‌های ADSL استفاده کنند، فراهم می‌شود.

افزون بر این، حذف مراحل مربوط به تمهیدات مخابراتی همچون رانژه کردن خط نیز راه‌اندازی سرویس و ارایه خدمات را در مدت زمانی بسیار کوتاه (۲۴ ساعت از زمان ثبت درخواست) ممکن می‌سازد.

مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات اینترنت پرسرعت با استفاده از فناوری PTMP

 • امکان انتقال پهنای باند بالاتر بدون محدودیت‌های رایج
 • بدون محدودیت‌های ناشی از بستر مخابراتی
 • ارایه سریع و ساده، فارغ از تمهیدات مخابراتی همچون رانژه کردن خط تلفن
 • امکان ارایه سرویس در نقاطی که به هر دلیل، ارایه‌ی یک سرویس با کیفیت میسر نیست.
 • کیفیت بالا و پایداری خدمات ارایه شده

مراحل انجام کار و راه‌اندازی سرویس

برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی، لازم است که دو مرکز ارایه دهنده و گیرنده خدمات نسبت به یکدیگر دارای خط دید مستقیم باشند.

پس از تماس با بخش فروش شاتل در صورت تمایل شما یا وجود مشکلاتی همچون خطوط تلفن PCM و فیبر و …، که امکان ارایه خدمات +ADSL2 را محدود می‌کند، سرویس PTMP به شما معرفی و پیامکی برای‌تان ارسال می‌شود که با پاسخ دادن به آن می‌توانید موقعیت محل دریافت سرویس را مشخص کنید. در این مرحله مشخص می‌شود که از محل مورد نظر شما به سایت‌های محلی شاتل دید وجود دارد یا خیر و پس از بررسی امکان ارایه خدمات در آن موقعیت، گام‌های بعدی برای نصب سرویس را انجام دهد. برای مشاهده فرم تعرفه سرویس PTMP این فایل را مشاهده فرمایید.

پس از انجام امکان سنجی (Site Survey) پی‌گیری‌های مورد نیاز برای ارسال بسته قرارداد و تجهیزات (CPE) توسط کارشناسان شاتل انجام می‌شود و پس از تکمیل مدارک و انجام مراحل اداری سرویس در مدت ۱ تا ۲ روز کاری به مشترک تحویل داده خواهد شد.

 

لطفا به نکاتی درباره‌ی مراحل انجام کار توجه کنید:

 • زمان‌های ارایه شده، تقریبی‌ست و بسته به آن که سفارش در چه روزی از هفته (ابتدا یا پایان هفته) ثبت شده باشد، می‌تواند متفاوت باشد.
 • همکاری مشتری در تهیه‌ی مدارک، پاسخ‌گویی به تلفن و حضور برای نصب، بر مدت زمان انجام کار تاثیر خواهد داشت.
 • گاه ممکن است پس از امکان سنجی (Site Survey) اولیه وجود برخی موانع، اختلالاتی برای دید مستقیم و ارتباط بین فرستنده (شاتل) و گیرنده (محل مشتری) به وجود آورد، در این صورت لازم است که امکان سنجی (Site Survey) دوباره انجام شود.

تجهیزات مورد نیاز برای دریافت سرویس PTMP:

برای استفاده از خدمات PTMP به یک گیرنده رادیویی (CPE) مناسب نیاز دارید که در پشت‌بام نصب خواهد شد.

یک مودم ADSL یا اکسس پوینت برای توزیع اینترنت در محل، (POE (Power Over Eternet که تامین کننده‌ی برق تجهیزات از طریق شبکه‌ی داخلی است، پایه‌ی آنتن که روی بام مستقر می‌شود در صورت نیاز و کابل LAN، از تجهیزات مورد نیاز برای ارایه این سرویس است.

افزون بر آن، لازم است که از محل نصب آنتن تا مودم کابل‌کشی انجام شود که کابل مصرفی آن هم از دیگر تجهیزات مورد نیاز برای ارایه این سرویس است.

 

POE

 

Access point/Modem

 

Antenna Base- Transmitter mast

 

(Lan Cable (Cat5

 

Outdoor CPE/Mikrotik Radio

شیوه سفارش‌دهی خدمات PTMP

برای ارسال درخواست دریافت سرویس PTMP اینجا کلیک فرمایید و یا با کارشناسان فروش با شماره سراسری ۹۱۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید.

پس از تماس اولیه با کارشناسان شاتل و انجام بررسی‌های مورد نیاز برای امکان ارایه سرویس، سرویس مورد نظر برای شما ثبت و هماهنگی‌های مورد نیاز برای ارایه خدمات به روش PTMP انجام می‌شود.

برای تمدید و یا تغییر دوره سرویس PTMP می‌توانید از طریق مراجعه به اپلیکیشن یا وب‌سایت my.shatel.ir اقدام کنید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.