همه چیز در مورد اسیا تک

اخبار و فناوری های نوین درباره اینترنت پرسرعت

همه چیز در مورد اسیا تک

شرکت اینترنت آسیاتک به عنوان یکی از اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ADSL در کشور پس از سال‌ها فعالیت به سطح کیفی مطلوب دست یافته و در حال حاضر سرویس‌های متعددی از جمله تلفن ثابت، اینترنت TD-LTE، سرویس هاست و دامنه، اینترنت عمومی و پهنای باند اختصاصی را ارائه می‌دهد.

آسیاتک سرویس دهنده پر طرفدار و شناخته شده‌ای در کنار برخی از برندهای با سابقه و قدیمی در بازار داخلی به شمار می رود که با توجه به تنوع تعرفه‌ها، قیمت گذاری بر اساس نرخ مصوب و جشنواره‌های مناسبتی به خوبی نام خود را بر سر زبان‌ها انداخته است.

با توجه به پیگیری مداوم و استفاده از اشتراک سرویس ADSL آسیاتک در سال‌های اخیر، پیشرفت قابل توجهی در ارائه خدمات رخ داده است. این کمتر شدن مشکلات را می‌توان از کمتر شدن تماس با پشتیبانی مراکز خدمات آسیاتک فهمید.

و اکنون مشکلات کمتری که منجر به تماس با پشتیبانی شود، به وجود می آید. نوع خدمات دهی و وجهه عمومی سبب شده که برای دریافت سایر خدمات نیز وسوسه شده و با دقت به جزئیات سرویس های دیگر آسیاتک توجه کنم.

در این مطلب به معرفی تعرفه‌های، سرویس‌ها و خدمات اپراتور اینترنت آسیاتک می‌پردازیم.

  

 

خدمات

بسیاری از کاربران آسیاتک به دلیل ارائه سرویس‌های اینترنت ADSL با این برند آشنا شدند و همچنان نیز اینترنت خانگی را به عنوان فیلد کاری آن‌ها می‌شناسند. خدمات متنوعی در سبد پیشنهادات مشاهده می‌شود که شامل 12 مورد کلی می‌شود.

 

لیست سرویس‌های آسیاتک در حال حاضر شامل 12 مورد موجود در عکس بالا می شود که به طور حتم اینترنت پر سرعت ADSL2+ سهم به مراتب بیشتری نسبت به سایر خدمات را به خود اختصاص می دهد. اما تلفن ثابت آسیاتل، اینترنت نسل 4 ثابت یا همان TD-LTE، سرور مجازی یا اختصاصی، هاست و دامنه، دیتاسنتر و اینترنت رایگان در اماکن عمومی نیز درصد قابل قبولی از کاربران را به سمت خود جذب کردند.

تلفن ثابت آسیاتل

 

 

جابجایی تلفن و اینترنت پس از هر بار تغییر منزل یا محل کار برای بسیاری از مستاجران دشوار است، اما آسیاتک با ارائه سرویس تلفن ثابت آسیاتل این مشکل را برطرف ساخته است. شما در صورتی که مشترک یکی از سرویس‌های ADSL یا OWA آسیاتیک باشید، امکان استفاده از آسیاتل نیز برای شما فراهم است و هزینه آن را بر اساس تعرفه مشخص پرداخت می‌کنید.

 

خدمات ارزش افزوده یا VAS یکی دیگر از ویژگی‌های آسیاتک در مقایسه با رقبا به شمار می‌رود که شامل برنامه‌های کاربردی، خدمات ابری و آموزشی، بازی و سرگرمی و IPTV می‌شود. هدف آسیاتک از فعال سازی VAS، ارائه تخفیف و پیشنهاد ویژه برای مشترکین سایر وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها به شمار می‌رود.

طبق قرارداد همکاری با برخی از مجموعه‌های آموزشی، سرگرمی، خدمات رایانش ابری و IPTV کاربران اینترنت ADSL آسیاتک می‌توانند از تخفیفات متنوعی بهره‌مند شوند.

سرویس وای فای عمومی آسیاتک در اماکن عمومی

 

بحث ارائه اینترنت عمومی در نقاط پر تردد از سال‌ها قبل آغاز شده بود، اما موانع قانونی و امنیتی سبب به تعویق افتادن این طرح شدند. در نهایت آسیاتک، مجوزهای لازم برای فعالیت در اماکن پر تردد از جمله فرودگاه‌ها (فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد، فرودگاه اصفهان و …)، راه آهن تهران، مرکز تجاری الهیه و مجتمع تجاری کوروش را دریافت کرد. کاربران می‌توانند به سادگی از سرویس وای فای عمومی در این امکان بهره‌مند شوند.

اینترنت TD-LTE آسیاتک

 

اینترنت ثابت نسل چهارم یا همان اینترنت TD-LTE توسط دو اپراتور اصلی کشور در بخش موبایل ارائه می‌شود، اما آسیاتک نیز سرویس مشابهی را برای کاربران در نظر گرفته که می‌تواند دامنه فعالیت و تعداد مشترکین این برند را افزایش دهد. در ادامه می‌توانید تعرفه و سرویس‌های اینترنت TD-LTE آسیاتک را مشاهده کنید.

تعرفه سرویس‌های اینترنت TD-LTE آسیاتک

تصویر بالا هزینه مربوط به تعرفه‌های اینترنت ثابت نسل چهارم TD-LTE شرکت آسیاتک را نشان می‌دهد که لیست به نسبتاٌ متنوعی به شمار می رود. اما زمانی که وارد بحث هزینه‌ها و حجم قابل ارائه می‌شویم، اوضاع به هیچ وجه قابل مقایسه با اپراتوری از جمله ایرانسل نیست.

همانند اپراتورهای دیگر برای خریداری مودم باید هزینه‌ای مجزا پرداخت کنید که در کنار آن مبالغی به عنوان خریداری سیم کارت و راه اندازی مودم نیز وجود دارد.

سرویس ADSL آسیاتک

اینترنت ADSL هم پر طرفدارترین و شناخته شده‌ترین سرویس آسیاتک به شمار می‌رود که البته آمار دقیقی از تعداد مشترکان آن همانند سایر اپراتورها در دسترس نیست. پس از راه اندازی دور جدید سرویس‌های غیر حجمی با پهنای باند و حجم بالا، آسیاتک هم به جرگه غیر حجمی‌ها (نامحدود سابق!) پیوست.

بر اساس سرعت از 512 کیلوبیت تا 16 مگابیت بر ثانیه و حجم مجموع 4500 گیگابایت در پر حجم‌ترین سرویس، خدمات خود را به مشترکین ارائه می‌دهد. بر اطلاع از تعرفه‌های به روز این سرویس بهتر است به سایت شرکت آسیاتک مراجعه کنید.

پنل کاربری اینترنت ADSL آسیاتک

پنل کاربری اینترنت ADSL در بخش اصلی شامل اطلاعات کلی از جمله نوع سرویس، حجم و زمان باقی مانده، تاریخ پایان سرویس و وضعیت فعال یا غیر فعال بودن آن می‌شود. آسیاتک اعلان‌های متعددی برای مدت زمان یا حجم باقی مانده و تخفیفات مربوط به جشنواره‌های مناسبتی در پنل قرار می‌دهد.  در انتها نیز سایر ویژگی‌ها و خدمات قابل ارائه روی بستر اینترنت ADSL و سایر سرویس‌ها به شما پیشنهاد می‌شود.

اینترنت بی‌سیم اشتراکی

اینترنت بی‌سیم اشتراکی تحت عنوان OWA شناخته می‌شود. نسل جدید خدمات اینترنتی بر بستر بی‌سیم است. نحوه ارائه خدمات در این نوع سرویس به شرح زیر است:

مشتری با درخواست کننده از طریق یک اکسس پوینت که بر پشت بام محل زندگی وی نصب شده است؛ به یکی از دکل‌های اینترنتی آسیاتک متصل می‌شود. سپس اینترنت از طریق کابلی از اکسس پوینت به منزل شما وارد می‌شود.

این نوع خدمات اینترنتی بیشتر به دلیل محدودیت‌هایی که در بستر مخابراتی وجود دارند، طرفدار پیدا کرد. خدمات OWA برای مناطقی که امکان استفاده از خدمات اینترنت روی خط تلفن وجود ندارد؛ یا فاصله از مرکز مخابراتی دور است که در خدمات ADSL اختلال ایجاد می‌کند؛ مناسب است.

همچنین این خدمات برای مشتریانی که به پهنای باند بالایی نیاز دارند؛ مناسب است. اما قبل از هر چیز باید در سایت اینترنت آسیاتک چک کنید که آیا منطقه شما تحت مناطق پوشش این سرویس قرار می‌گیرد یا نه.

تجهیزات مورد نیاز برای اینترنت OWE

  • یک مودم ADSL یا اکسس پوینت برای توزیع اینترنت در محل
  • پایه آنتن که روی بام مستقر است
  • کابلی برای وصل کردن آنتن به مودم

 

ویژگی‌های خاص آسیاتک همچنان ادامه دارد و این شرکت از طریق بزرگترین مرکز داده (Data Center) ایران با پهنای باند بیش از 130 گیگابیت بر ثانیه به مشترکین خود سرویس دهی می‌کند. قابلیت QoS نیز به منظور ارتقا سطح کیفیت سرویس‌ها در حال بررسی نوع مصرف پهنای باند است تا بر همین اساس Bandwidth را اولویت بندی کند.

تماس با پشتیبان

 

مشترکان آسیا تک می‌توانند از طریق شماره گیری 1544 بدون کد؛ با هزینه داخلی شهری، با مراکز پشتیبان این شرکت تماس بگیرند. کارشناسان شرکت شبانه روز، آماده پاسخگویی هستند.

 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.